Globalna kriza, potresi, maske, ograničeni socijalni kontakti – svjedoci smo promjena o kojima nismo ni sanjali. Dok se nastojimo što brže i bolje prilagoditi tim novonastalim prilikama, pokušavamo živjeti s jakim osjećajem straha i neizvjesnosti.
Novo vrijeme i promjene stavljaju posebno veliki pritisak na roditelje. Sa sve većim zahtjevima škole i svakodnevnim problemima, teško se snalaze. Baš kao i odgojno-obrazovne ustanove. Budući da nije sklona promjenama, škola i dalje nastavlja funkcionirati s istim obrascima i načinima bez adekvatne prilagodbe djeci i onome što im je uistinu sada potrebno.
Napore roditelja, odgojno-obrazovnih ustanova i društva treba usmjeriti upravo prema djeci kako bismo im što više olakšali školovanje i priuštiti im što bezbrižnije djetinjstvo.
Na predavanju ćemo govoriti o tome koja je uloga odraslih – roditelja, učitelja i nastavnika, te kako komunicirati s djecom i pomoći im da se suoče sa svojim osjećajima i bolje funkcioniraju u trenutnim okolnostima.
Predavačica je Dragana Pavičić, dipl. učiteljica. Dragana je nakon 14 godina rada u školi i brojnih održanih predavanja i radionica za učitelje i roditelje, pokrenula Klub učenja Education Lab kroz koji nastavlja s edukativnim djelovanjem prema stručnjacima i s podrškom roditeljima. Želja joj je utjecati na osnaživanje i razvijanje, a ponajprije mijenjanja ustaljene učiteljske prakse kao i davanje potpore uz poštivanje potreba suvremenih roditelja na njihovom zahtjevnom i odgovornom putu roditeljstva. Vodi Malu školu hrvatskog jezika za djecu stranaca u Splitu. Do sada je objavila više stručnih radova i održala više izlaganja i radionica na stručnim skupovima i međunarodnim konferencijama. Od nedavno piše blog.
“Tijekom svog školovanja škola mi nije bilo omiljeno mjesto. Ozračje i mišljenje u školi i oko nje koje je vladalo- učenici moraju raditi što im se kaže, bez razmišljanja, bez pogovora, praktički bez prava izražavanja mišljenja,… nije bilo nešto što bi nekoga moglo usrećiti. Netko je pametno rekao: ‘Prve dvije godine dječjeg života, učiš ih hodati i pričati, a zatim im sljedećih 16 godina govoriš da sjede i šute.’ Tako da sam tek kad sam završila osnovnu, srednju školu i fakultet, počela raditi i razmišljati- gdje je dijete u cijeloj toj priči.”
“…najvažnija spoznaja bila je ta da se kao učiteljica stalno trebam mijenjati, ali i živjeti sa svojim učenicima, zajedno rasti i učiti, a iznad svega slušati djecu, odgovarati na njihove potrebe, želje, interese. Jer naposljetku, mi smo tu radi njih, ne oni radi nas!”
Vrijeme održavanja: petak 19.03. u 14h
Trajanje predavanje: cca 60 min.
Sva predavanja na konferenciji Razvoj, zdravlje i odrastanje održavaju se putem Zoom-a.
CIJENE ULAZNICA:
75kn pojedinačno predavanje
za 4 ili više predavanja 25% popusta
Za više informacija pogledaj prijavu.