Promjene u načinu života unose velike promjene i u obitelj. Obitelji djece s teškoćama možemo promatrati kao zasebne institucije obitelji jer su dinamika obitelji i uloge članova obitelji pod velik su utjecajem teškoće djeteta. Kada se pojavi određena teškoća, cijela se obitelj stavlja u specifičan položaj, a odgoj djeteta poprima novu dimenziju izazova za roditelje i roditeljstvo.
Martina Boričić Martić održat će predavanje o holističkom, multidisciplinarnom sustavu odgoja, obrazovanja i rehabilitacije djece s teškoćama u razvoju koji stavlja obitelj u središte rehabilitacijskog postupka, polazeći od spoznaje da obitelj predstavlja temelj njihova cjelokupnog tjelesnog, psihičkog i socijalnog razvoja.
Suradnja roditelja i terapeuta i partnerski odnos koji razvijaju, osiguravaju uvjete za postizanje maksimuma u psihofizičkom razvoju djeteta. Cilj holističkog pristupa i razvijanja partnerskog odnosa s roditeljima je unaprjeđenje djetetovih kompetencija, povećanje funkcionalnosti djeteta, ali i sustav podrške za roditelje.
Uspješnost partnerskog odnosa s roditeljima ovisi o spremnosti terapeuta i stručnjaka na promjene pristupa i prihvaćanje roditelja kao suradnika te roditeljskih kompetencija za sudjelovanje u cjelokupnom procesu. Roditelji čiji je osjećaj kompetentnosti veći, lakše i uspješnije sudjeluju u odgoju, obrazovanju i rehabilitacije djece s teškoćama u razvoju. Osjećaj roditeljske kompetentnosti i zadovoljstva roditelja unutar roditeljske uloge jača socijalna podrška usmjerena na roditelje i druge članove obitelji. Stoga holistički pristup obitelji mora sadržavati brigu terapeuta i stručnjaka o podršci roditeljima u njihovim ulogama. Snažni i podržani roditelji imaju mogućnost preuzimanja aktivne uloge u rehabilitacijskom postupku.
Martina Boričić Martić diplomirala je na Edukacijsko – rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu. Radila je u OŠ J. Matoša Vukovar, Udruzi Vukovarski leptirići, a danas radi u posebnim odjelima OŠ „A.G.Matoš“ Vinkovci te je osnovala vlastiti Centar MartA za edukaciju i savjetovanje kroz koji pruža usluge edukacijsko rehabilitacijske podrške, terapije igrom, savjetovanja roditelja te savjetovanje i edukaciju stručnjaka. Kontinuirano sudjeluje na stručnim skupovima, radionicama i edukacijama. Martina je neurofeedback trener i praktičar terapije igrom u superviziji. Također je jedna od osnivačica Inicijative edukacijski rehabilitatori – ključ inkluzije, čiji je cilj osvijestiti javnost o važnosti uloge edeukacijskog rehabilitatora u modernom društvu i promovirati struku.
Utorak 15.3.2022., 17h, online
👉🏻 Predavanja će biti dostupna i putem video linka svim sudionicima konferencije 7 dana nakon održavanja.
👉🏻Konferencija je bodovana pri nadležnim komorama (HKER, HPK, HKSP). Svi stručnjaci dobivaju potvrdu o sudjelovanju.
KOTIZACIJA:
– pojedinačno predavanje: 90kn
– konferencijska ulaznica (sva događanja = 18 predavanja i okrugli stol): 625kn
– više od 3 sudionika iz iste organizacije ostvaruje dodatan popust na cijenu konferencijske ulaznice: 500kn
PLAĆANJE virmansko i PayPal za inozemstvo.
Prijaviti se možete putem obrasca OVDJE
PROGRAMSKA KNJIŽICA KONFERENCIJE:
👉🏻 Za sve ostale informacije obratite nam se na info@klubko.hr
Vidimo se na “Trećem putu”!
Centar za roditelje Klubko – Sva lica roditeljstva i rada s djecom